Napisz list!

Poznałam ostatnio ciekawą technikę radzenia sobie z osobami, które niszczą nasz spokój. Były mąż, do którego mamy nadal żal, rodzice, którzy nie zapewniali w dzieciństwie poczucia bezpieczeństwa, czy dawna kolega, który nas gnębił w podstawówce. Napisz do tej osoby list!

tumblr_n0u359dda61qmknnto1_500Pisanie działa bardzo terapeutycznie! Kiedy alkoholicy przychodzą na odwyk pierwszą rzeczą jaką dostają jest właśnie zeszyt i długopis. Wydawałoby się, że to banalne i jakim cudem zwykłe pisanie może pomóc w problemach psychicznych, nerwicach, czy nałogach? A może bardzo! Pisząc dajemy się wypowiedzieć naszej duszy, pisząc długo, przez kilka godzin nasz umysł przestaje kontrolować wychodzące z nas zdania, rolę tę przejmują emocje. Dzięki takiemu pisaniu analizujemy też to, co się wydarzyło, możemy spokojniej na to spojrzeć. Jednak dzisiaj skupię się na na tym pierwszym aspekcie – na pozwoleniu naszej duszy aby się wypłakała.

Zarezerwujmy sobie mnóstwo czasu – jeśli myślisz, że napiszesz list w godzinę – zarezerwuj sobie minimum pół dnia.

Przygotuj kartki, a najlepiej zeszyt. 60 kartkowy! I trzy długopisy. To musi być napisane odręcznie. Wyłącz telefon, nie pozwól żeby ktokolwiek Ci przeszkadzał. Zrób sobie herbatę i zacznij.

Pisz wszystko co przyjdzie Ci do głowy, niczego nie skreślaj, jeśli popełnisz błąd, weź to w nawias. Nie zwracaj uwagi na styl, ortografie czy gramatykę, pisz! Pisz tak długo aż padniesz, tak długo jak tylko możesz. Nie zwracaj uwagi na to, że już wcześniej o czymś wspomniałeś, widocznie za mało. Daj się ponieść, przestań myśleć, daj się wypłakać swojej duszy, do ostatniej łzy!

Ja po napisaniu takiego listu czułam się zupełnie pusta, byłam tak wyprana z emocji, że nie czułam zupełnie nic. Spodziewałam się ogromnego kamienia spadającego z serca, ale to nie nastąpiło. Chyba pierwszy raz w życiu mój umysł i dusza były pozbawione jakichkolwiek emocji, pragnień, myśli.

Kiedy skończysz – nie czytaj tego! Włóż do koperty i schowaj. Po dwóch tygodniach otwórz. Jeśli będziesz czuł niechęć i obrzydzenie do tego listu – oznacza to, że się udało. Możesz go teraz spalić! Jesteś już wolny!

Jeśli nie, jeśli jeszcze masz coś do napisania to pisz dalej. Przeczytaj tylko początek listu aby wejść w klimat, tylko kawałek i pisz dalej. Oznacza to, że Twoja dusza do końca się nie wypłakała.Po napisaniu schowaj na kolejne dwa tygodnie.

POWODZENIA!background-coffee-grunge-indie-Favim.com-2018090

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s